English version
Zapisz się!

e-mail


hasło

garou.pl separator newsy

Szukamy plotek o angielskiej płycie

Dzisiaj będzie news z cyklu "czy wiecie, że??"... Coraz więcej mówi się znowu na temat anglojęzycznej płyty Garou. Postanowiłyśmy poszukać wszystkich możliwych informacji na ten temat. Niestety bez sukcesów, nie ma ich wiele. Wiadomo natomiast troszkę, na temat płyty nagranej w 2002 roku, której fragmenty usłyszeliśmy na żywo, w czasie trasy koncertowej po Polsce wiosną 2003.
Płyta niestety, z przyczyn marketingowych, poszła "do kosza". Przypuszczamy, że zmiany w kierownictwie Sony Musictakże miały z tym jakiś związek. Nieoficjalnie mówiło się, że materiał był zbyt słaby, by odnieść sukces na amerykańskim rynku... A jednak piosenki żyją swoim życiem. Przepiękną balladę "Real World", którą z takim uczuciem, przejmująco śpiewał Garou, w wersji "boysbandowej" nagrał zespół D-Side. Nie musimy dodawać, że w ich wykonaniu, nie bardzo przypomina melancholijny utwór o tęsknocie, który Garou śpiewał siedząc przy fortepianie... ;-)
W pracach nad tamtym, niewydanym albumem, palce maczał Corey Hart, piosenkarz kanadyjski, międzynarodowa gwiazda w latach 80-tych, teraz przez małżeństwo z jedną z piosenkarek francuskich, "wżeniony" w światek "variete francaise". Współpracuje z Goldmanem, Benzim... jakby powiedzieć, prawie Garowa rodzina ;-) Na swojej stronie oficjalnej pisze, że dwa jego utwory nagrał obiecujący, młody quebecki piosenkarz, o fascynującym głosie. "...To było strasznie trudne, napisać coś dla Garou - mówił w jednym z wywiadów z rozbawieniem - Generalnie, kiedysłyszałem jak śpiewał moje piosenki, dochodziłem do wniosku, że one są tak świetne, że powinienem zostawić je dla siebie. Kiedy go słuchałem, mówiłem sobie, że to ja powienienem je spiewać, ale niestety zostały napisane dla niego..." Utwory, których nie mieliśmy okazji usłyszeć niestety, zatytułowane są "10000 Horses", "... Coś w stylu U2 - jak twierdzi autor - oraz "In Your Sweater", ta ma groove z lekka hipnotyczny i tekst troszkę bardziej odważny, bardzo pasuje do Garou...". Czy znajdą się na albumie przygotowywanym podobno na "niedługo", czas pokaże ;-)
Na razie możemy Wam powiedzieć, że według najnowszysch plotek, DVD live ukazać ma się w marcu, można je już teraz wygrać w konkursach radiowych we Francji, czyli faktycznie istnieje ;-)), ale oficjalnej daty premiery jeszcze nie wyznaczono.

I jeszcze kiepska wiadomość... koncert, który dzisiaj wieczorem Garou zagra w Sherbrooke, nie będzie jednak transmitowany przez radio. Prawdopodobnie zostanie zarejestrowany i wyemitowany w późniejszym terminie. Ale z tego płynie także całkiem optymistyczny wiosek... Nie będziemy zarywać nocy, przez różnicę czasu między nami a Kanadą, wyśpimy się ;-))
powrót | drukuj | wyślij znajomemu


Komentarze+ dodaj komentarz

Brak komentarzy


 

bieżące
archiwum
garou w mediach
napisz do garou


figurka Garou księga gości
dla prasy
kontakt
mapa strony
f.a.q.


garou.pl | fan club

zapisz się do fc!
wejdź na forum


garou.pl | 2003-2008
ekipa     partnerzy     dla prasy     polityka prywatności     mapa strony     faq
WebAdministrator Lite